Visskaļāk par mums runā mūsu darbi

Noslēgti projekti

Projekta īstenošanas laiks: 01.10.2023–31.03.2024.

Pateicoties Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra (AIC) atbalstam un Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda piešķirtajam finansējumam, no 2023. gada oktobra līdz 2024. gada martam biedrības “Tavi draugi” kultūras un izglītošanās centrā “TVORČI ZUSTRIČI” (“Radošas tikšanās” ukraiņu valodā) tika īstenots projekts ZINI VAIRĀK, VARI VAIRĀK”. 

Projekta ietvaros Rīgā dzīvojošajiem ukraiņiem bija iespējas kopā ar latviešiem attīstīt savas radošās prasmes dažādās meistarklasēs un iepazīt Latvijas un Rīgas vēsturi un kultūras mantojumu ekskursiju veidā. Lai veicinātu ukraiņu iekļaušanos Latvijas darba tirgū, tika rīkotas lekcijas – semināri par datu aizsardzību, patērētāju tiesību aizsardzību, darba tiesībām, runas un komunikācijas prasmju attīstīšanu, uzņēmējdarbību un nodokļiem, kā arī organizēti sarunu vakari pieredzes apmaiņai starp tiem, kam jau izdevies nostāties uz savām kājām, un tiem, kas vēl tikai meklē savas iespējas. Savukārt galda spēļu vakari visiem paliks atmiņā kā aizrautības un smiekliem vispiesātinātākie projekta mirkļi. 

Ko mēs kopā paveicām šajos sešos mēnešos:

Ļāvām vaļu iztēlei, atpūtāmies no ikdienas rūpēm un socializējāmies radošajās darbnīcās

 

Ieguvām informāciju par datu aizsardzību, patērētāju tiesībām, pareizu CV noformēšanu un veiksmīgas darba intervijas noslēpumiem, kā arī uzņēmējdarbības veidiem un nodokļu sistēmu Latvijā

 

Atklājām Vecrīgas noslēpumus foto orientēšanās aktivitātē

 

Ieskatījāmies Barikāžu laika vēsturē un atklājām līdzību starp latviešu un ukraiņu sīkstumu, spītu un izturību cīņā par savas valsts neatkarību

 

Caur vingrinājumiem mācījāmies runāt pareizāk un attīstīt neverbālo komunikāciju

 

Klausījāmies un iedvesmojāmies no ukraiņu pieredzes stāstiem par darba atrašanu Latvijā

 

Ieguvām jaunus draugus galda spēļu vakaros 

 

Vairāk bildes no projekta aktivitātēm: 

Sadaļā VIESISTABA

 

Mācību materiāli ukraiņu valodā (spied uz nosaukuma, lai lejupielādētu materiālu):

ТРУДОВЕ ПРАВО – КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

БІЗНЕС ТА ПОДАТКИ В ЛАТВІЇ – ЯК НЕ ЗАРОБИТИ ШТРАФИ, ПРОПОНУЮЧИ СВОЇ ПОСЛУГИ?

ПРАВА СПОЖИВАЧІВ – КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

БЕЗПЕКА ДАНИХ

РЕЗЮМЕ ТА СПІВБЕСІДА НА РОБОТУ

 

Cita informācija par projektu:

Zini vairāk, vari vairāk – Tavi Draugi

“Tavi draugi” ukraiņus un latviešus aicina uz decembra saliedēšanās pasākumiem – Tavi Draugi

“Tavi draugi” februārī aicina uz saliedēšanās pasākumiem ukraiņiem un Latvijas iedzīvotājiem – Tavi Draugi

“Tavi draugi” projektā ukraiņi aktīvi socializējas un iegūst Latvijas darba tirgū nepieciešamas zināšanas

 

Vairāk informācijas par projekta aktivitātēm: 

ej.uz/Tvorchi_zustrichi_FB

ej.uz/Tvorchi_zustrichi_IG

Projekta īstenošanas laiks: 29.09.2022-31.12.2023.

Projekta īstenošanas vieta:

 • Grebņevas robežkontroles punkts (Latvijas – Krievijas robeža)
 • Terehovas robežkontroles punkts (Latvijas – Krievijas robeža)
 • Vientuļu robežkontroles punkts (Latvijas – Krievijas robeža)
 • Silenes robežkontroles punkts (Latvijas – Baltkrievijas robeža)

2023. gada izskaņā noslēdzās biedrības “Tavi draugi” līdz šim apjomīgākais, ilgstošākais un sarežģītākais projekts, kas tika uzsākts 2022. gada septembra beigās Latvijas – Krievijas pierobežā, nodrošinot atbalstu Ukrainas karā cietušajiem uzreiz pēc robežas šķērsošanas.

Palīdzības punktos cilvēki, kas bija tikko šķērsojuši robežu, varēja saņemt pirmās nepieciešamības preces, pārtiku, siltus dzērienus, ūdeni un higiēnas preces.  Tika nodrošināta iespēja uzlādēt telefonu un pieslēgties interneta tīklam. Robežpunktu brīvprātīgie sniedza informāciju un palīdzēja risināt dažādas problēmsituācijas, kas saistītas ar medicīnisko palīdzību, izmitināšanu, transportu u.tml. Lai nokļūtu līdz Latvijai, Ukrainas civiliedzīvotāji bija mērojuši tālu, bīstamu un nogurdinošu ceļu, kā arī stundām ilgi gaidījuši rindā uz iespēju šķērsot Latvijas robežu, bieži vien necilvēcīgos apstākļos – lietū, salā, karstā saulē, bez iespējas nokļūt zem nojumes, paēst, padzerties vai apmeklēt labierīcības, tādēļ bija svarīgi viņiem nodrošināt iespēju atgūties no smagā ceļa, sasildīties, paēst, sazināties ar saviem tuviniekiem un izlemt, kur doties tālāk.

Nepilna pusotra gada laikā bija brīži, kad vienlaikus bija pieejami 4 palīdzības punkti, kas robežšķērsotājiem bija pieejami visu diennakti. Kopumā tika sniegta palīdzība aptuveni 50 000 cilvēkiem. Projekts tika finansēts ar vairāku organizāciju atbalstu, kā arī no privātpersonu un uzņēmumu ziedojumiem un kopējās projekta izmaksas bija ap 600 000 EUR.

Lielu paldies par sadarbību un atbalstu robežpunktu ikdienas darba nodrošināšanā sakām šādām iestādēm un organizācijām:

 • PCPM (Polish Center for International Aid)
 • UNHCR (United Nations High Commissioner for Refugees)
 • Biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”
 • Valsts nekustamie īpašumi
 • Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
 • Ludzas novada pašvaldība
 • Valsts robežsardze
 • IOM (International Organization for Migration)
 • u.c. organizācijām un uzņēmumiem, kas iesaistījās un atbalstīja.

Protams, lielākais paldies sakām mūsu brīvprātīgo komandai, kas šo projektu realizēja!

Darbam robežpunktos tika iesaistīti 63 cilvēki, kuri nodrošināja nepārtrauktu 24/7 atbalsta centru darbību visa projekta īstenošanas laikā.

Robežpunktu projekts ir lielisks pierādījums, ka kopā mēs varam ļoti daudz! Turpinām atbalstīt Ukrainu, turpinām ticēt labajam!

Projekta īstenošanas laiks: 17.01.2024-15.02.2024.

Latvijas skolēni savāc vairāk nekā 10 500 kilogramu ziedojumu Ukrainas armijai.

Pēc Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēnu iniciatīvas mēneša laikā vairāk nekā 100 Latvijas skolu kopīgiem spēkiem akcijā “Skolas par uzvaru” savākušas 10 549 kilogramu ziedojumu Ukrainas karavīriem nepieciešamo lietu. Akcija norit sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi”, kas skolēnu ziedojumus sašķiro un nogādā karavīriem frontē.

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēnu un biedrības “Tavi draugi” aicinājumam vākt ziedojumus atsaucās vairāk nekā 100 skolu visā Latvijā.  Laikā no šī gada 17. janvāra līdz 15. februārim skolēni vāca ziedojumus Ukrainas armijas vienībām Azov, Legion-V un Karpatskij Sič, kur plecu pie pleca ar Ukrainas karavīriem atrodas medmāsa no Latvijas Sarmīte Cīrule. Skolēni ziedojuši gan pārtikas produktus, gan higiēnas preces, roku un kāju sildītājus un citas karavīriem ļoti nepieciešamās lietas.

Emīlija Kļaviņa, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece, akcijas iniciatore: “Jau rit otrais gads kopš krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Esam pārliecināti, ka tagad ir laiks, kad mums, Latvijas skolām, ir jāsadodas rokās un kopā jātiecas uz uzvaru. Esam priecīgi par tik lielu skolēnu aktivitāti, palīdzot Ukrainas aizstāvjiem, kuri pirms kara bija kāda Ukrainas skolnieka skolotāji, ārsti, tēvi, brāļi un vectēvi.”

Daļa skolēnu savākto ziedojumu ar biedrības “Tavi draugi” un citu organizāciju palīdzību jau nonākusi pie Ukrainas karavīriem frontē. Ziedojumu pieņemšana turpinās, tāpēc akcijā kopumā savāktais ziedojumu apjoms vēl pieaugs.

“Skolas par uzvaru” ir vērienīgākā ziedojumu vākšanas akcija Ukrainas armijai, ko līdz šim esam īstenojuši. Mēs esam no sirds aizkustināti par skolēnu iniciatīvu un aktivitāti. Viņi gan aktīvi vāca ziedojumus, gan nāca palīgā tos sašķirot un kā brīvprātīgie strādāja mūsu noliktavā. Jaunieši ar savu enerģiju un degsmi devuši arī citiem jaunu sparu rīkoties, palīdzēt un darīt visu, kas mūsu spēkos, lai palīdzētu Ukrainai uzvarēt,” stāsta biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde.