“Tavi draugi” ukraiņus un latviešus aicina uz decembra saliedēšanās pasākumiem

Turpinot rudenī uzsākto projektu “Zini vairāk, vari vairāk”, biedrība “Tavi draugi” decembrī rīko radošas meistarklases, sarunu vakaru, lekciju par darba tirgu un galda spēļu vakaru. Pasākumi ir bez maksas, un piedalīties laipni aicināti dažādu paaudžu Rīgā mītošie ukraiņi un Latvijas iedzīvotāji. 

“Zini vairāk, vari vairāk” aktivitātes notiek “Tavi draugi” kultūras un izglītošanās centrā, viesistabā “Творчі зустрічі” (“Radošas tikšanās” ukraiņu valodā), kas atrodas Amatu ielā 4, Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem 6. stāvā. 

Ar Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra atbalstu projektā “Zini vairāk, vari vairāk” Rīgā dzīvojošajiem ukraiņiem ir iespējas attīstīt savas radošās prasmes, iepazīt Latvijas un Rīgas vēsturi un kultūras mantojumu un satikties ar latviešiem. Lai veicinātu ukraiņu iekļaušanos Latvijas darba tirgū, tiek rīkotas lekcijas – semināri par datu aizsardzību, patērētāju tiesību aizsardzību, darba tiesībām, runas un komunikācijas prasmju attīstīšanu, uzņēmējdarbību un nodokļiem.

Otrdien, 19. decembrī, plkst. 17.00 notiks “Zini vairāk, vari vairāk” izglītojošs seminārs ukraiņu valstspiederīgajiem juristes Elīnas Sviridovas vadībā par iekļaušanos Latvijas darba tirgū, tostarp par CV sagatavošanu un darba pārrunām. Savukārt sestdien, 16. decembrī, plkst. 17.30 notiks sarunu vakars ukraiņu valstspiederīgajiem. Tā ietvaros Latvijas sociālekonomiskajā vidē savu vietu jau atradušie ukraiņi dalīsies pieredzē ar tautiešiem, lai sniegtu praktiskus ieteikumus, iedrošinātu un iedvesmotu. 

Svētdien, 17. decembrī, plkst. 15.30 notiks spēļu vakars ar ukraiņu, latviešu un visā pasaulē populārām galda spēlēm, piemēram, šahu, kāršu, stratēģijas spēlēm un citām.   Pirms tā paredzēta neliela ekskursija pa Amatu ielas apkārtni, iepazīstot kultūrvēsturiskus objektus. 

Citas decembrī viesistabā “Творчі зустрічі” plānotās aktivitātes: 

  • 06.12., 13.12., 20.12. un 27.12., plkst. 18.00 – adīšanas klubs, kurā ukraiņi un latvieši kopā ada zeķes un citus Ukrainas karavīriem nepieciešamos ziemas apģērbus;
  • 16.12., plkst. 10.00 – Ziemassvētku vainagu izgatavošanas meistarklase;
  • 19.12., plkst. 15.00 – gleznošanas meistarklase bērniem. 

“Kopš oktobra projekta “Zini vairāk, vari vairāk” aktivitātēs iesaistījušies ap 150 ukraiņu un Latvijas iedzīvotāju. Īpaši iecienīti ir sarunu un galda spēļu vakari, kuros brīvā atmosfērā var kaut nedaudz aizmirst par ikdienas rūpēm. Ir liels prieks, ka cilvēki pie mums atgriežas, nāk dažādu paaudžu ukraiņi un Latvijas iedzīvotāji, visi viens otru iedvesmo un kopīgi iemācās ko jaunu – gan radošas prasmes, gan praktiskas iemaņas,” stāsta Renāte Grundštoka, biedrības “Tavi draugi” pārstāve.

“Zini vairāk, vari vairāk” aktivitātes un pasākumi turpināsies līdz 2024. gada martam. Plašāka informācija par “Tavi draugi” viesistabā notiekošo, ziedošanas iespējām un pieteikšanos pasākumiem pieejama biedrības sociālajos tīklos ej.uz/Tvorchi_zustrichi_FB,  ej.uz/Tvorchi_zustrichi_IG un šeit. 

Projekta “Zini vairāk, vari vairāk” finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.

Par “Tavi draugi”

Biedrība “Tavi draugi” nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgo iesaisti palīdzības sniegšanā. Līdz kara sākšanās dienai biedrība sniedza palīdzību un atbalstu ģimenēm, kas nonākušas trūkumā vai saskārušās ar problēmām tepat Latvijā, bet, kopš kara pirmās dienas, fokuss strauji nomainīts uz palīdzības sniegšanu Ukrainai. Tostarp tiek nodrošināta arī palīdzība Ukrainas kara bēgļiem Latvijas – krievijas robežpunktos. Plašāka informācija par biedrību, kā arī par ziedošanas un atbalsta iespējām pieejama šeit. 

Papildu informācija: 

Renāte Grundštoka
biedrības “Tavi draugi” pārstāve
M. 26554194
e-pasts: [email protected]