PALĪDZĪBA UKRAINAI

KAS MĒS ESAM?

Mēs esam biedrība "Tavi Draugi"

Kopš pasauli satricinājis krievijas iebrukums Ukrainā, Biedrība “Tavi draugi” ar brīvprātīgo palīdzību un ziedotāju atbalstu veic humānās palīdzības sniegšanu Ukrainai un tās valstspiederīgajiem Latvijā. Taču mūsu darbs nav sācies 24.02.2022, biedrība dibināta 2013.gadā un līdz šim katru gadu Ziemassvētku laikā apciemojam 20-25 trūcīgās ģimenes un vientuļos pensionārus Tukuma rajonā, iepriecinot 80-100 cilvēku.

Kopš 26.02.2022 esam aktīvi iesaistījušies Ukrainas iedzīvotāju atbalstīšanā gan Latvijā, gan Ukrainā, gan uz dažādu valstu robežām. Sākotnēji ar vieglajām automašīnām un pasažieru busiem nogādājām humāno palīdzību uz Ukrainas/Polijas robežām, lai cilvēki, kuri stāv garajās rindās, varētu sasildīties un saņemt siltu maltīti. Paralēli tam, braucot atpakaļ, uz Latviju tika nogādāti ukraiņi, kuri pameta Ukrainu. Kopā uz Latviju esam nogādājuši apm. 5000 ukraiņu. Kad bēgļu plūsmas uz robežām samazinājās, mainījām darbības fokusu uz lielapjoma kravu komplektēšanu, vedot humāno palīdzību uz smagāk skartajām teritorijām. Kopumā pa šo laiku esam nosūtījuši humāno palīdzību aptuveni 5mlj. EUR vērtībā, aptuveni 10000m3 apmērā.

Biedrības “Tavi draugi” humānās palīdzības punktā Rīgā, Ventspils ielā 50, notiek ziedojumu pieņemšana, to šķirošana un humānās palīdzības izsniegšana gan uz vietas, gan kravu komplektēšana nosūtīšanai uz Ukrainu. Šeit pirmās nepieciešamības lietas (apģērbs, higiēnas produkti, pārtika u.c. sadzīves un mājsaimniecības preces) kopumā izsniegtas jau vairāk nekā 27 000 reižu, Ukrainas kara bēgļiem. Kopš oktobra, savu atbalstu bēgļiem sniedzam arī uz Latvijas – krievijas robežas, kur sagaidām cilvēkus, kuri stundām gaidījuši krievijas pusē, lai tiktu ielaisti Latvijā. Atbalstam ukraiņus, sniedzot siltu maltīti, dzērienus, sausas drēbes, internetu, iespēju izgulēties, kā arī informāciju par viņu nākamo galamērķi. Kopumā kopš atbalsta sniegšanas uzsākšanas uz robežpunktiem, esam palīdzējuši vairāk kā 45 000 ukraiņu bēgļu.

               

 

Biedrības “Tavi draugi” stratēģijas plāns 2023. gadam

TD_strategija

Mūsu biedrības rekvizīti

Nosaukums

"Tavi draugi"

Reģistrācijas numurs

50008218771

Juridiskā adrese

Spāres iela 18 k-1, Rīga, LV-1002

Bankas konts

LV21HABA0551046111790

Bankas nosaukums

Swedbank