Ierakumu sveču darbnīcām

Ierakumu sveču darbnīcām
Saziedotā summa: 8103.50EUR

Turpinot 2022. gada rudenī aizsākto ierakumu sveču liešanas akciju Ukrainas armijas atbalstam, biedrība “Tavi draugi” no 2023. gada novembra aicina Latvijas iedzīvotājus izgatavot ierakumu sveces vai ziedot to sastāvdaļas, vai arī atbalstīt akciju ar finansiālu ziedojumu. Biedrības angārā, Rīgā, Ventspils ielā 50, K-3, līdz pavasarim regulāri notiks ierakumu sveču izgatavošanas darbnīcas. 

Reaģējot uz Ukrainas armijas karavīru lūgumu pēc jebkāda veida siltuma avotiem, biedrība “Tavi draugi” 2022. gada novembrī uzsāka akciju “Draugu sveču mēnesis”. “Plānotā mēneša akcija pārauga valsts mēroga kampaņā, kuras laikā, līdz pat 2023. gada pavasarim, kopīgiem spēkiem izgatavojām 100 000 ierakumu sveču.

Turpinot 2022. gada rudenī aizsākto ierakumu sveču liešanas akciju Ukrainas armijas atbalstam, biedrība “Tavi draugi” arī 2023. gada rudens sezonā aicināja Latvijas iedzīvotājus izgatavot ierakumu sveces vai ziedot to sastāvdaļas, vai arī atbalstīt akciju ar finansiālu ziedojumu. Biedrības angārā, Rīgā, Ventspils ielā 50, K-3, līdz februāra beigām regulāri notika ierakumu sveču izgatavošanas darbnīcas. 

Reaģējot uz Ukrainas armijas karavīru lūgumu pēc jebkāda veida siltuma avotiem, biedrība “Tavi draugi” 2022. gada novembrī uzsāka akciju “Draugu sveču mēnesis”. “Plānotā mēneša akcija pārauga valsts mēroga kampaņā, kuras laikā, līdz pat 2023. gada pavasarim, kopīgiem spēkiem izgatavojām 100 000 ierakumu sveču, savukārt, sveču darbnīcu otrajā sezonā – teju 65 000 ierakumu sveču. 

Ierakumu sveces palīdz ukraiņu karavīriem izdzīvot frontē. Ierakumu sveces tiek izmantotas militāros konfliktos jau kopš 20. gadsimta pirmās puses. Tās veido no konservu bundžā ietīta kartona, kas apliets ar parafīnu. Šādas sveces deg vairākas stundas un nenodziest vējā vai nelielā lietū. Tās ir viegli paņemt līdzi, dodoties uzdevumā, tās dod siltumu un ļauj gatavot ēdienu. Praktisku alternatīvu nav daudz.

2023./2024. gada sezonā kopā ar sveču liešanas entuziastiem tika meklēti jauni un radoši risinājumi gan tīšanas tehnikas, gan izmantojamo materiālu ziņā, piemēram, gliemezīša tehnikā satītais vai krustiņa/zvaigznes formā izkārtotais kartons aizstāts ar Latvijas Valsts Mežu laipni dāvinātajiem priežu čiekuriem, kas degot dūmo mazāk nekā kartons un ir videi draudzīgāks risinājums. 

Šobrīd aktīvā darbība ierakumu sveču darbnīcās ir beigusies, bet nepieciešamības gadījumā tās atsāksies 2024. gada rudenī. Tikmēr aicinām jūs atbalstīt ar ziedojumiem citus mūsu aktuālos projektus, piemēram, Maskēšanās tīklu darbnīcas.

Rekvizīti

Nosaukums: Tavi draugi
Reģistrācijas numurs: 50008218771
Juridiskā adrese: Spāres iela 18 k-1, Rīga, LV-1002
Bankas konts: LV21HABA0551046111790
Bankas nosaukums: Swedbank
SWIFT: HABALV22XXX
Maksājuma mērķis: Ierakumu sveču darbnīcām

Šobrīd aktīvā darbība ierakumu sveču darbnīcās ir beigusies, bet nepieciešamības gadījumā tās atsāksies 2024. gada rudenī. Tikmēr aicinām jūs atbalstīt ar ziedojumiem citus mūsu aktuālos projektus, piemēram, Maskēšanās tīklu darbnīcas.

Personas, kas ziedojušas šim projektam: