Līdzekļi protēzes iegādei

Līdzekļi protēzes iegādei
Saziedotā summa: 7739EUR
EUR

Ivans ir 38 gadus vecs vīrietis no Ukrainas, kurš lielu daļu mūža strādājis valsts labā. 9 gadus pavadījis policijā, bet 2014. gadā brīvprātīgi iestājies Ukrainas armijā, karoja līdz 2016. gadam. Pēc tam nodarbojās ar uzņēmējdarbību, bet 2022. gada 3. martā atgriezās dienestā.

Pēc gada un viena mēneša vīrieti Bahmutā ievainoja tanka raidīts šāviņš, kā rezultātā sekoja divu mēnešu ilgi mēģinājumi glābt kāju, kura tomēr tika amputēta. Ivans nokļuva uz rehabilitāciju Latvijā, kuru ļoti gribēja veikt tieši te, pie mums, kur esot labas programmas – Ukrainā karavīri nevarot tik labi un ātri iemācīties atkal staigāt.

Ar patreizējo mehānisko protēzi Ivans sadzīvo arvien labāk, īsas distances var noiet bez kruķa, garākas gan jāveic tikai ar kruķiem. Bet patreizējā protēze nav stabila un nav paredzēta tādām aktivitātēm kā skriešana, lekšana vai braukšana ar velosipēdu. Vīrietis ir cieši apņēmies pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk iziet rehabilitāciju, jo grib atgriezties dienestā.

Ukrainā uzsāktas elektroniskās protēzes izgatavošanas konsultācijas. Šāda protēze, kas maksā 60 000 eur un sastāv no trīs daļām, ir daudz stabilāka un funkcionālāka. Tā spēj ne vien nodrošināt lekšanas, skriešanas, mīšanās funkcijas, bet ļauj izvairīties no kritieniem, izmežģījumiem un negadījumiem. Arī Ivana rotas komandieris ir sācis vākt protēzes iegādei nepieciešamos līdzekļus, bet process ir ļoti lēns. Ivans ir gatavs atgriezties mājās un dienestā jau pēc mēneša vai diviem.
Kad sarunas beigās tiek vaicāts, vai Ivans ir patriots – viņš ar smaidu atbild – bet kā gan savādāk es būtu kāpis uz vienu un tā paša grābekļa divreiz? Un kāptu arī trešo reizi, pat ar vienu kāju?

Palīdzēsim Ivanam savākt nepieciešamos līdzekļus protēzes iegādei! Palīdzēsim viņam atgriezties dzīvē un turpināt aizstāvēt dzimteni!

Rekvizīti

Nosaukums: Tavi draugi
Reģistrācijas numurs: 50008218771
Juridiskā adrese: Spāres iela 18 k-1, Rīga, LV-1002
Bankas konts: LV21HABA0551046111790
Bankas nosaukums: Swedbank
SWIFT: HABALV22XXX
Maksājuma mērķis: Līdzekļi protēzes iegādei
Personas, kas ziedojušas šim projektam: