Приглашаем на памятную акцию «Путь света для Украины» 24 февраля

В субботу, 24 февраля в Риге пройдет акция «Путь света для Украины», во время которой жители Латвии приглашаются отправиться в символическое шествие в память о жертвах войны и в поддержку Украины и ее борьбы за свободу. Акция начнется в 18:00 возле Домской площади и завершится шествием к Памятнику свободы. 

«Gaismas ceļa Ukrainai» iniciatori ir biedrība «Tavi draugi» kopā ar domubiedriem, tajā piedalīties aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vārdos, darbos un sirdī ir kopā ar Ukrainu.

Biedrības «Tavi draugi» vadītājs Ulvis Noviks: «24. februāris ir diena, kas uz visiem laikiem mainījusi dzīvi un prasījusi neiedomājamus upurus. Apritot otrajai pilna mēroga kara Ukrainā gadadienai, aicinām Latvijas iedzīvotājus izveidot simbolisku gaismas ceļu, tā pieminot kara upurus un apliecinot mūsu nepagurstošo atbalstu Ukrainai tās brīvības cīņā. Esam pārliecināti, ka gaisma uzvarēs tumsu, un būsim kopā ar Ukrainu līdz uzvarai.»

Akcijas «Gaismas ceļš Ukrainai» norise:

  • plkst. 17.30  – pulcēšanās Doma laukumā,
  • plkst. 18.00 – «Gaismas ceļa Ukrainai» atklāšana kopā ar biedrības «Tavi draugi» pārstāvjiem, Zemessardzes štāba virsnieku, majoru Jāni Slaidiņu un skolēniem, akcijas «Skolas par uzvaru» rīkotājiem,
  • 18.05 – gājiens no Doma laukuma līdz Brīvības piemineklim,
  • 18.30 – akcijas noslēgums pie Brīvības pieminekļa.

Gaismas ceļa laikā iedzīvotāji aicināti izmantot savus gaismas avotus – viedtālruņu lukturīšus, kabatas lukturīšus, sveces un citus. Tāpat arī biedrība «Tavi draugi» mudina Latvijas iedzīvotājus 24. februārī savu mājokļu logos iedegt gaismas avotus kara upuru gaišai piemiņai.

Tāpat ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts 24. februārī piedalīties nevalstisko organizāciju rīkotajā mītiņā «Kopā līdz uzvarai!», kas no plkst. 12.30 notiks Rīgā, pie Brīvības pieminekļa. Tajā darbosies arī «Tavi draugi» ierakumu sveču darbnīca, būs pieejams ziedojumu nodošanas punkts, kā arī Ukrainas un Latvijas piemiņas velšu veikaliņš. Plašāka informācija par pasākumu pieejama šeit.

Par «Tavi draugi»

Biedrība «Tavi draugi» nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgo iesaisti palīdzības sniegšanā. Līdz kara sākšanās dienai biedrība sniedza palīdzību un atbalstu ģimenēm, kas nonākušas trūkumā vai saskārušās ar problēmām tepat Latvijā, bet, kopš kara pirmās dienas, fokuss strauji nomainīts uz palīdzības sniegšanu Ukrainai. Tostarp tika nodrošināta arī palīdzība Ukrainas kara bēgļiem Latvijas – krievijas robežpunktos. Plašāka informācija par biedrību, kā arī par ziedošanas un atbalsta iespējām pieejama šeit.

Papildu informācija:

Agnese Ruberte

biedrības «Tavi draugi» pārstāve

M. 29337759,  e-pasts: [email protected]